Droga we Dwoje
Warsztaty dla małżeństw: Weekend ALMA – Warszawa

Warsztaty dla małżeństw: Weekend ALMA – Warszawa

Jaki jest cel spotkania małżonków ALMA

Zwykle efektem ponad 48 godzin spędzonych w ten wyjątkowy sposób jest umocnienie i odnowienie relacji małżeńskiej. Dla wielu par było to niezwykłe przeżycie. Nasze osobiste doświadczenia i potrzeby jakie widzimy wokół nas, motywują do tego aby organizować kolejne spotkania i zapraszać kolejne pary małżeńskie.

Czym jest Spotkanie Małżonków Alma?

Weekendowe Spotkanie Małżonków ALMA jest propozycją oderwania się od wszelkich problemów i trudności, jakie niesie ze sobą codzienne życie. Skierowane jest do par, które chcą zatrzymać się na 48 godzin i zainwestować w swoją więź małżeńską. Specjalnie zaplanowany program ma na celu stworzenie przestrzeni, której często brakuje w realiach codzienności, dającej możliwość przeanalizowania wspólnego życia, jego mocnych i słabych stron, poznanie swoich marzeń i wzajemnych potrzeb. Na sesjach w czasie spotkania weekendowego będą poruszane różne aspekty życia małżeńskiego a po sesjach będzie praca wyłącznie w obrębie waszego małżeństwa.

Czym nie jest Spotkanie Małżonków Alma?

Nie jest poradnictwem psychologicznym, nie jest to również zbiorowa sesja terapeutyczna ani grupa wsparcia. Zaproszone pary nie będą musiały dzielić się swoimi przeżyciami z innymi osobami. Jedyną rzeczą, do jakiej będziemy chcieli Was zaprosić, to podjęcie wspólnego wysiłku, w celu zbudowania trwalszej i silniejszej relacji w małżeństwie.

Jak można uczestniczyć w weekendowym spotkaniu dla małżeństw ALMA?

Najlepszym i rekomendowanym przez nas sposobem, aby pojechać na taki weekend, to być zaproszonym przez parę, która już uczestniczyła w takim spotkaniu. Działa to na zasadzie „podaj dalej”. Jeśli nie znacie takiej pary, można skontaktować się z nami mailowo. Zachęcamy również do uczestniczenia w organizowanych przez nas warsztatach, konferencjach i innych wydarzeniach, na których można poznać małżeństwa, które były na takim weekendzie.

Kto może pojechać na weekend ALMA?

  • Rekomendujemy aby na weekendowe spotkanie ALMA jechało małżeństwo z co najmniej dwuletnim stażem małżeńskim.
  • Na weekend ALMA mogą pojechać małżeństwa różnych wyznań czy religii, a także osoby niewierzące. Spotkanie małżonków jest oparte o wartości chrześcijańskie.
  • Weekend nie jest dla par z problemem alkoholowym lub narkotykowym ani dla par z poważnymi problemami psychicznymi. 

ALMA – Historia

Ruch Spotkań Małżonków ALMA rozpoczął się w 1960 w Hiszpanii, w Kościele Katolickim. Wkrótce został przeniesiony do USA i innych kościołów. Szczególnie przyjął się w Kościele Anglikańskim. Potem rozprzestrzenił się w kolejnych latach na wszystkie kontynenty. Weekendy ALMOWE organizowane były m. in. w Hiszpanii, Chile, Peru, Boliwii, Kanadzie, Brazylii, Wenezueli, Przylądku Kości Słoniowej, Tajlandii, a od 2003 roku w Polsce w Warszawie.

Obecnie w Polsce Weekendy ALMA organizowane są dwa razy w roku (wiosna i jesień) w Warszawie, Wrocławiu i okolicach Olsztyna. Mamy w Polsce za sobą już ponad 80 takich spotkań i ponad 3000 par, które były uczestnikami