Droga we Dwoje
Warsztaty dla małżeństw: Weekend dla małżeństw ALMA

Warsztaty dla małżeństw: Weekend dla małżeństw ALMA

Czym jest Weekend dla małżeństw ALMA?

Jest to weekend oderwania się od problemów i trudności, jakie niesie ze sobą codzienne życie. Skierowany jest do par, które chcą zatrzymać się na 48 godzin i zainwestować w swoją więź małżeńską. Specjalnie zaplanowany program stwarza przestrzeń, której często brakuje na co dzień, daje możliwość przeanalizowania wspólnego życia, jego mocnych i słabych stron, poznanie swoich marzeń i wzajemnych potrzeb. Na sesjach w czasie spotkania weekendowego poruszane są różne aspekty życia małżeńskiego a po sesjach jest praca wyłącznie w obrębie waszego małżeństwa.

Zazwyczaj efektem ponad 48 godzin spędzonych w ten wyjątkowy sposób jest odświeżenie i pogłębienie relacji małżeńskiej a także odnowa szczęścia małżeńskiego. Dla wielu par było to niezwykłe przeżycie.

Czym nie jest Weekend dla małżeństw ALMA?

Nie jest to poradnictwo psychologiczne, nie jest to również grupowa terapia. Nie będziecie musieli dzielić się swoimi przeżyciami z innymi osobami. Jedyną rzeczą, do jakiej będziemy Was zachęcać, to podjęcie wspólnej pracy, w celu zbudowania trwalszej i silniejszej relacji w małżeństwie.

Jak można uczestniczyć w Weekendzie dla małżeństw ALMA?

Najlepszym i rekomendowanym przez nas sposobem, aby pojechać na taki weekend, to być zaproszonym przez parę, która już uczestniczyła w takim spotkaniu. Działa to na zasadzie „podaj dalej”. Jeśli nie znacie takiej pary, możecie sami się na niego zapisać.

Dla kogo jest weekend ALMA?

Dla KAŻDEJ pary małżeńskiej – bez względu na kondycję, w jakiej znajduje się ich małżeństwo. Na weekend mogą pojechać pary wierzące (różnych wyznań czy religii) a także osoby niewierzące. Spotkanie jest oparte o wartości chrześcijańskie.

  • Rekomendujemy aby na Weekend ALMA jechało małżeństwo z co najmniej dwuletnim stażem małżeńskim.
  • Weekend nie jest dla par z problemem alkoholowym lub narkotykowym ani dla par z poważnymi problemami psychicznymi. 

ALMA – Historia

Ruch Spotkań Małżonków ALMA rozpoczął się w 1960 w Hiszpanii, w Kościele Katolickim. Wkrótce został przeniesiony do USA i innych kościołów. Szczególnie przyjął się w Kościele Anglikańskim. Potem rozprzestrzenił się w kolejnych latach na wszystkie kontynenty. Weekendy ALMOWE organizowane były m. in. w Hiszpanii, Chile, Peru, Boliwii, Kanadzie, Brazylii, Wenezueli, Przylądku Kości Słoniowej, Tajlandii, a od 2003 roku w Polsce w Warszawie.

Obecnie w Polsce Weekendy ALMA organizowane są dwa razy w roku (wiosna i jesień) w Warszawie, Wrocławiu i okolicach Olsztyna. Mamy w Polsce za sobą już ponad 80 takich spotkań i ponad 3000 par, które były uczestnikami