Droga we Dwoje
O Nas

O Nas

Jesteśmy zespołem, który działa wśród par i małżeństw.

Prowadzimy szereg inicjatyw mających na celu wzmacnianie i pogłębianie więzi w związku. Pomagamy również w odbudowywaniu i odnawianiu wzajemnych relacji. Zajmujemy się także przygotowaniem par do małżeństwa.

kontakt: drogawedwoje@schpolnoc.pl

Alina i Grzegorz

Jesteśmy małżeństwem od 1988 roku. Mamy dwóch synów.

Od początku małżeństwa służymy jako para pastorska. Zakładaliśmy i prowadziliśmy przez wiele lat kościół. 

Od 2006 roku służymy w Społeczności Chrześcijańskiej Północ. Alina pracuje głównie z kobietami, Grzegorz prowadzi działalność duszpasterską oraz jest opiekunem kilku służb w kościele, w tym służby dla małżeństw.

Jesteśmy szczęśliwymi dziadkami. Lubimy spędzać czas obcując z naturą, czytając książki i doświadczając Bożej obecności.

Kasia i Marek

Jesteśmy małżeństwem od 2001 roku. Mamy 3 dzieci, córkę i dwóch synów.
Od początku naszego małżeństwa mieliśmy pragnienie służenia wśród małżeństw. Od 2003 braliśmy udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach dotyczących pracy wśród par i małżeństw. Uczestniczyliśmy w szkoleniu „Jak skutecznie pomagać innym” oraz innych organizowanych przez Instytut Poradnictwa Chrześcijańskiego w Ustroniu. marcu 2005 otrzymaliśmy zaproszenie do uczestnictwa w Weekendzie małżonków ALMA. Mamy również za sobą dwuletnie warsztaty NVC (Nonviolent communication, Porozumienie bez Przemocy). Od 2012 roku dzielimy się swoimi doświadczeniami podczas weekendów Almowych. A od 2019 mamy przywilej być koordynatorami Weekendów ALMA w Warszawie. Oboje lubimy podróże, jazdę na nartach, wycieczki rowerowe, czytanie książek i wspólne oglądanie filmów.
Obecnie jesteśmy liderami służby dla par i małżeństw w Społeczności Chrześcijańskiej Północ o nazwie – Droga We Dwoje.
Zapraszamy inne małżeństwa do współpracy 🙂

Jagoda i Robert

Jesteśmy małżeństwem od 32 lat. Mamy jedną dorosłą już córkę i zaczynamy uczyć się być tylko we dwoje od nowa 😊

Od samego początku naszego małżeństwa staraliśmy się pomagać innym. Pomaganie sprawia nam radość i pozwala nawiązywać trwałe relacje i przyjaźnie. Od momentu nawrócenia nasza pomoc koncentrowała się wokół wydarzeń związanych z życiem lokalnego kościoła. W 2006 roku zostaliśmy zaproszeni na weekend Alma. Był to weekend, który pozwolił nam rozgrzać naszą relację na nowo i przede wszystkim był to weekend, który pokazał nam ogrom Bożej miłości darowanej nam poprzez wybranych przez niego ludzi, którzy dają siebie innym nie oczekując nic w zamian- po prostu Boża miłość w praktyce 😊. Od tego wydarzenia  do dziś jesteśmy zaangażowani w organizację weekendów Alma w Warszawie i w Olsztynie ponieważ chcemy zarażać Bożą miłością innych tak jak sami zostaliśmy nią obdarowani.

Asia i Krzysiek

Jesteśmy małżeństwem od 1994 roku, mamy dwoje dorosłych już dzieci. 

Mamy za sobą wiele małżeńskich przeżyć, które spowodowały że możemy dzielić się swoim doświadczeniem z innymi parami. Razem z naszymi przyjaciółmi angażujemy się w program ALMA, uczestniczymi w warsztatach dla par i rozwijamy swoją relację. Naszym pragnieniem jest pomagać innym małżeństwom w pokonywaniu problemów na ich wspólnej drodze.

Sylwia i Michał

Jesteśmy małżeństwem od 2008 roku. Mamy dwóch nastoletnich synów, którzy każdego dnia uczą nas, że bycie rodzicem wymaga ciągłego rozwoju i dużo cierpliwości. 😊
Nasze małżeństwo pełne było wzlotów i upadków. Przeszliśmy przez wiele trudnych sytuacji, z niektórymi radząc sobie lepiej, z innymi gorzej. Te doświadczenia wykorzystujemy w pracy z parami. Oboje mamy wieloletnie doświadczenie w pracy rozwojowej z ludźmi. Naszą pasję do pomocy realizowaliśmy angażując się jako wolontariusze w wiele różnych przedsięwzięć – teatr dla dzieci, biegi charytatywne, pomoc uchodźcom z Ukrainy i wiele innych.
Aby skuteczniej pomagać małżeństwom, co było naszym pragnieniem od wielu lat, w lutym 2020 roku ukończyliśmy studia na kierunku Terapia i poradnictwo małżeństw na WSTS. Prowadziliśmy nauki przedmałżeńskie i spotkania dla par. Od 2022 roku jesteśmy zaangażowani w Weekend małżonków ALMA. Prowadzimy kanał z poradami dla par na Youtube – I żyli długo i szczęśliwie.
W wolnym czasie chodzimy po górach, nosimy takie same koszulki i mamy pasujące tatuaże..

Monika i Mariusz

Jesteśmy małżeństwem od 21 lat. Mamy 2 córki i psa. Naszym pragnieniem jest zmieniać świat na lepsze i próbujemy robić to na wiele sposobów. Jednym z nich jest praca w służbie dla małżeństw Alma, która sprawiła, że w codziennym życiu jesteśmy otoczeni niesamowitymi ludźmi, pełnymi pasji pomagania innym. Mieliśmy też przywilej prowadzenia spotkań przedmałżeńskich, podczas których dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i pokazywaliśmy młodym ludziom dlaczego i jak budować małżeństwo na Bożych fundamentach. W wolnym czasie lubimy czytać, oglądać filmy, spędzać aktywnie czas (choć każde z nas w inny sposób). Kochamy narty, żagle, podróże i saunowanie.