Droga we Dwoje
Splyw Kajakowy

Splyw Kajakowy

Spływ kajakowy z ogniskiem


Droga we dwoje zaprasza na spływ kajakowy połączony z ogniskiem – sobota 7 czerwca 2025.
Zapraszamy pary i małżeństwa. Nasze pociechy zostawiamy w domu. 

Miejsce zbiórki ul. Nowy Zjazd 6 05-660 Warka
Zbieramy się o 9:30. O godzinie 10.00 wszyscy ruszamy autokarami (nie będzie dodatkowego kursu, kto się spóźni będzie musiał ewentualnie sam dojechać do miejsca spływu i potem na własną rękę wrócić po samochód). Dojeżdżamy do miejsca docelowego i dochodzimy kilkaset metrów do brzegu, gdzie będą czekały kajaki.

Opis trasy: Budy Michałowskie – Warka, długość 16 km, czas spływu 4h, Trasa – Optymalna. Bardzo przyjazny brzeg wodowania. Najczęściej wybierana trasa zarówno przez początkujących jak i zaprawionych kajakarzy. Nie za długo i nie za krótko 😉 Kończymy spływ i po wciągnięciu kajaków na brzeg będziemy mieli ok 100 metrów do kempingu gdzie jest ognisko (miejsce startu imprezy).

Ognisko dla wszystkich – około godz. 15:30 (nie trzeba być na spływie, by dołączyć do ogniska).  Na miejscu oprócz ogniska będzie ustawiony grill. Możemy wspólnie biesiadować do godziny 22.00. Jako organizatorzy zapewniamy: kajaki, jedzenie, napoje i inne potrzebne rzeczy na ognisko czy grilla. Dojazd na spływ we własnym zakresie, jak również napoje i przekąski na czas spływu.

Jeśli chcesz wziąć udział w spływie kajakowym z ogniskiem lub tylko w samym ognisku, wypełnij poniższy formularz i dokonaj opłaty.
Ze względu na limit miejsc w spływie kajakowym będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń.
Opłata:
200 zł za parę biorącą udział w spływie kajakowym z ogniskiem
60 zł za parę udział tylko w ognisku

Wpłat należy dokonywać na konto:
Społeczność Chrześcijańska Północ,
nr konta: 13 1240 1082 1111 0010 0794 2313
tytułem: Spływ Kajakowy DWD – imię i nazwisko

Aby nasz spływ był dla nas zabawą i przyjemnością warto abyście dobrze przygotowali się na tą wspólną przygodę. Poniżej kilka słów jak się przygotować do spływu?

Jak się ubrać?

 Najlepiej założyć kostium kąpielowy lub kąpielówki, na to krótkie spodenki i koszulkę z krótkim rękawem lub cienką i przewiewną tunikę lub koszulę z długim rękawem. Ubrani w ten sposób mamy gwarancję, że nie poparzy nas słońce, a podczas przerwy w płynięciu będzie można skorzystać z kąpieli w rzece.

Niezbędnym elementami stroju kajakarza są również nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i buty. Nigdy nie wysiadamy z kajaka ani nie brodzimy w rzece boso. Na dnie mogą kryć się pułapki w postaci kawałka szkła, ostrego kamienia czy patyka, które mogą bardzo dotkliwie pokaleczyć stopy. Najlepiej sprawdzają się sandały lub buty do sportów wodnych, więcej na temat butów  .

Oczywiście, nawet na jednodniowy spływ,  warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową lub pelerynę i cienką bluzę (najlepiej polarową), które założymy w razie załamania pogody. Dodatkowe informacje o ubraniu na spływ na różną pogodę.

Jak się spakować?

 Wszystko co zabieramy ze sobą do kajaka może ulec zamoczeniu, a drobne ciężkie pakunki w razie wywrotki mogą opaść na dno i się zgubić. Należy o tym pamiętać szczególnie w przypadku sprzętu elektronicznego (telefony, aparaty, itp.) i dokumentów.

Do spakowania dobytku najlepiej wykorzystać worki wodoszczelne dedykowane do sportów wodnych.

– Telefon warto dodatkowo zabezpieczyć specjalnym wodoszczelnym pokrowcem lub kilkoma woreczkami foliowymi ze szczelnym zamknięciem. Najbezpieczniej na czas spływu schować go w dobrze zabezpieczonym bagażu głównym i wyjąć dopiero w celu poproszenia o odbiór kajaków.

– Dokumenty i kluczyki do samochodu – schować w większym bagażu, aby w razie wywrotki nie było problemu z wyłowieniem.

Jak siedzimy w kajaku?

 Płynąc kajakiem dwuosobowym w dwie osoby, osoba cięższa lub bardziej doświadczona siedzi z tyłu. Do niej należy sterowanie kajakiem.

Osoba mniej doświadczona lub lżejsza siada z przodu. Informuje ona swojego sternika o ewentualnych przeszkodach czy zakrętach pojawiających się przed dziobem jako szlakowy. Ważne jest, żeby starać się zsynchronizować tempo wiosłowania.

Jeśli płyniemy dwuosobowym kajakiem w pojedynkę, siadamy z tyłu, na miejscu sternika.

Jak pokonywać przeszkody?

 Płynąc kajakiem po rzece o naturalnym charakterze zdarzy się na pewno miejsce gdzie napotkamy zwalone drzewo, wystające z wody pale czy płyciznę. O tym jak poradzić sobie z różnymi przeszkodami na rzece i o tym, co oznacza „czytanie wody” można poczytać  tutaj

Warto też wiedzieć, co zrobić w razie  wywrotki kajaka.

 Do zobaczenia już 7 czerwca o godz. 09:30 w ośrodku Kemping nad Pilicą !

Zapraszamy
Kasia i Marek Stępień
Liderzy Służby Droga we dwoje
drogawedwoje(a)schpolnoc.pl

kajaki (#12)



Zgody