Droga we Dwoje
Spotkania ALMA

Spotkania ALMAJaki jest cel spotkania małżonków ALMA

Zwykle efektem ponad 48 godzin spędzonych w ten wyjątkowy sposób jest umocnienie i odnowienie relacji małżeńskiej. Dla wielu par było to niezwykłe przeżycie. Nasze osobiste
doświadczenia i potrzeby jakie widzimy wokół nas, motywują do tego aby organizować kolejne spotkania i zapraszać kolejne pary małżeńskie.

Czym jest Spotkanie Małżonków Alma?

Alma to specjalnie zaplanowany program, który ma pomóc odświeżyć lub przywrócić dobre relacje w małżeństwie. Spotkanie Małżonków Alma daje możliwość wzajemnego poznania
swoich potrzeb, marzeń i oczekiwań jak również przyjrzenia się wspólnemu życiu, przeanalizowaniu mocnych i słabych stron swojego małżeństwa.
Spotkanie weekendowe polega na serii wykładów i pracy ze współmałżonkiem opartej na proponowanych zagadnieniach przez pary prezentujące.
Jako organizatorzy zachęcamy uczestników do podjęcia wspólnego wysiłku w celu budowania trwalszej i silniejszej relacji w małżeństwie.

Czym nie jest Spotkanie Małżonków Alma?

Alma nie jest poradnictwem psychologicznym, grupą wsparcia czy pomocą terapeutyczną.
W trakcie spotkania uczestnicy nie dzielą się historiami swojego życia.

Jak można uczestniczyć w weekendowym spotkaniu dla małżeństw ALMA?

Aby pojechać na taki weekend, trzeba być zaproszonym przez parę, która już uczestniczyła w takim spotkaniu. Jeśli nie znacie takiej pary, można skontaktować się z nami mailowo. Zachęcamy również do uczestniczenia w organizowanych przez nas warsztatach, konferencjach i innych wydarzeniach, na których można poznać małżeństwa, które były na takim weekendzie.

Kto może pojechać na weekend ALMA?

  • Na weekendowe spotkanie ALMA może pojechać małżeństwo z co najmniej dwuletnim stażem małżeńskim. Małżeństwo, które jest w pierwszym związku. Odstępstwo od tych zasad możliwe jest za zgodą Koordynatora tego spotkania.
  • Na weekend ALMA mogą pojechać małżeństwa różnych wyznań czy religii, a także osoby niewierzące. Spotkanie małżonków jest oparte o wartości chrześcijańskie.
  • Weekend nie jest dla par z problemem alkoholowym lub narkotykowym ani dla par z poważnymi problemami psychicznymi. 


ALMA – Historia

Ruch Spotkań Małżonków ALMA rozpoczął się w 1960 w Hiszpanii, w Kościele Katolickim. Wkrótce został przeniesiony do USA i innych kościołów. Szczególnie przyjął się w Kościele Anglikańskim. Potem rozprzestrzenił się w kolejnych latach na wszystkie kontynenty. Weekendy ALMOWE organizowane były m. in. w Hiszpanii, Chile, Peru, Boliwii, Kanadzie, Brazylii, Wenezueli, Przylądku Kości Słoniowej, Tajlandii, a od 2003 roku w Polsce w Warszawie.

Obecnie w naszym kraju Weekendy ALMOWE organizowane są dwa razy w roku w Warszawie, Wrocławiu i okolicach Olsztyna. Mamy w Polsce za sobą już ponad 80 takich spotkań.